ALMANACH
20 LET POLIKLINIKY V BLANSKU

Orthopedická ambulance 

  Dvacetileté výročí polikliniky Blansko nachází plnohodnotné vyjádření i v rozvoji orthopedické ambulance polikliniky Blansko. Od skromných začátků dvoudenní ordinace v omezených prostorách "staré" polikliniky představuje v současnosti orthopedie čtyřdenní cyklus (z toho jeden den pro děti) v Blansku a jednodenní ambulanci v ZZS ADAST Adamov. Onemocnění páteře, kloubů atd. přibývá v závislosti s prodloužením lidského věku. Roční statistiky potvrzují nárůst počtu pacientů. Tyto skutečnosti současně zvyšují náročnost na vlastní prováděné vyšetření a činnost orthopedické ambulance. 
  Za uplynulé desetiletí se zvýšil počet vyšetřených pacientů 0 20 %. Zvýšený počet vyšetření nebyl dosažen na úkor kvality a úrovně celkové péče o pacienty. 
  Orthopedická ambulance se v současnosti seznamuje s dítětem před zahájením jeho prvních krůčků - pečuje pak o pacienty všech věkových kategorií až po nejstarší generace. Máme před sebou velký závazek - aktivně pomáhat a udržovat pohybový aparát v rozvoji zdraví člověka.

zpět