V boskovické nemocnici budou zrekonstruovány operační sály

BOSKOVICE - V nemocnici v Boskovicích na Blanensku budou do července 2002 zrekonstruovány tři operační sály a oddělení centrální sterilizace. V sálech bude do března vyměněna elektroinstalace, přívod vody a zavedena i nová klimatizace. Akce bude stát 56 miliónů korun, řekl dnes primář chirurgie v boskovické nemocnici Jan Krejsta.
Chirurgové mohou nyní v Boskovicích využívat ještě tři sály. Lékaři slouží v dvousměnném provozu. Oprava sálů je podle boskovických lékařů nutná. Nemocnice vznikla v roce 1958. Od té doby se sály nijak výrazněji stavebně neopravovaly. Zcela novou podobu bude mít i oddělení sterilizace, kam jsou po různých lékařských úkonech převáženy ke sterilizaci odborné nástroje.
Boskovická nemocnice je jedním ze dvou větších zdravotnických zařízení na Blanensku a jediné, kde se operuje. Ročně se zde koná 2000 větších operací, 700 ortopedických, 700 gynekologických a 300 urologických operací. V oblasti chirurgie tak boskovická nemocnice slouží pro spádový region s asi 70.000 obyvateli severní a střední části okresu Blansko.
16.11.2001, ČTK 

 V omezené míře se bude operovat i během rekonstrukcí. Objednávání k operacím je nezměněné prostřednictvím chirurgických ambulancí v Boskovicích a chirurgických ambulancí I. a II. v Blansku.

zpět